Geçici Kayıt

IMEI Geçici Kayıt

Başlık

IMEI Geçici Kayıt

IMEI Geçici Kayıt işlemleri yurt dışından ülkeye sokulan her telefon için mutlaka yapılması gereken bir işlemdir. Bu işlem sayesinde telefonların takibi yapılır ve kullanım izni verilir. Bu işlemi yapmak için pek çok alternatif yöntem var. Özellikle IMEI Geçici Kayıt ücretlerinin son dönemde ciddi oranda artması nedeniyle alternatif arayan insan sayısı da artıyor. Son yıllarda yurt dışından ülkemize sokulan cep telefonlarında ciddi bir artış oldu. Özellikle Türkiye de telefon fiyatlarının çok artması da buna neden oluyor.

IMEI Geçici Kayıt 2022 yılı için 2732 TL olarak belirlendi ve her yıl Ocak ayında yeni bir zam geliyor. Özellikle yurt dışından Türkiye’ye sokulan cihazlar en fazla 4 ay süreyle kullanılabiliyor. Bu süre sonunda IMEI uzatma yapmak gerekiyor. Daha sonrasında kullanım devam edecektir. Ancak IMEI Geçici Kayıt yapmayanlar ne yazık ki telefonları kullanamaz. Telefon ile görüşme yapmak ya da SMS göndermek gibi son derece önemli özellikler kullanılamaz hale gelir. Bu nedenle de IMEI kaydı yapmak gerekiyor.

2022 IMEI Kayıt Ücretleri Ne Kadar Oldu?

IMEI kayıt ücretleri her yıl düzenli bir şekilde artış gösterir. Özellikle de 2019 yılından bu ya hızlı bir şekilde artış gösterdiğini söylemekte yarar var. Yurtdışından Türkiye'ye sokulan cihazları sayısının artması Türkiye Cumhuriyeti'nde hızlı bir şekilde harekete geçirdi. Bu nedenle IMEI kayıt ücretleri her yıl düzenli bir şekilde artış gösterdi. Son 4-5 yıllık süreçte bakıldığı zaman ciddi bir zam bu ne olduğunu ve 2022 yılında da kayıt ücretlerinin 2732 TL olduğunu söylemek gerekiyor. Özellikle vatandaşlar yalnızca birkaç yıl için bu tarz ücretlere vermeyi doğru bulmuyor.

Ülkemizde cep telefonu fiyatlarını hızlı bir şekilde artması özelliklere ciddi bir ihtiyaç olması nedeniyle IMEI kayıt ücretleri de ciddi oranda artış vardır. Bu nedenle de vatandaşlar alternatif seçeneklere yöneliyor. Bu alanda yalnızca 6 ay ya da 2 ay gibi sürelerle kayıt işlemlerini uzatabileceğiniz birçok alternatif bulunmaktadır. IMEI kayıt ücretleri çok da uygun fiyatlarla gerçekleştirilebiliyor. Bu sayede 2732 TL vermek yerine çok daha düşük ücretler vererek IMEI kayıt uzatabiliyor ve yurt dışından Türkiye'ye sokmuş olduğunuz telefonları yasal ve sorunsuz bir şekilde kullanıma devam edebiliyorsunuz. En güzel özelliklerinin başında da istediğiniz süre boyunca uzatma şansına sahip olabiliyorsunuz.

Yurt Dışından Aldığım Telefon Kapandı! Ne Yapacağım?

Yurtdışından satın alınan ya da size hediye olarak gelen telefonlar 4 ay süre sonunda kapanır. Bu nedenle uzatma işlemini gerçekleştirmek gerekmektedir. Yurt dışından alınan telefonlar kayıt altına alınabilmesi için Türkiye'de IMEI kaydını gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu nedenle de devlet bazı sınırlamalar getirir. Eğer IMEI kaydı yenilenmezse telefonlar 120 gün sonunda kullanıma kapanacaktır.

SMS ya da arama yapma özellikleri elinden alınacağı için hiçbir işe yaramayacaktır. Bu nedenle de mutlaka yurtdışından alınan telefonların kayıtlarının yapılması gerekmektedir. Uzunca yıllardır bu alanda IMEI kayıt işlemleri hizmetleri veriyoruz. Dilediğiniz şekilde bizimle iletişime geçebilir ve hemen aşağıda yer alan seçenekler doğrultusunda IMEI kayıt uzatma işlemlerini adım adım gerçekleştirebilirsiniz. Tamamen online ve sıfır risk sistemi sayesinde aynı gün içerisinde IMEI kayıtları yenileniyor. 

•          2 aylık kayıt 80 TL

•          4 aylık kayıt 150 TL

•          6 aylık kayıt 220 TL

•          8 aylık kayıt 310 TL

•          12 aylık kayıt 400 TL

 

Yeni Siparis !
52 dakika once 6 Aylık Kayıt siparisi geldi.
Yeni Siparis !
26 dakika once 2 Aylık Kayıt siparisi geldi.
Yeni Siparis !
46 dakika once 2 Aylık Kayıt siparisi geldi.
Yeni Siparis !
24 dakika once 12 Aylık Kayıt siparisi geldi.
Yeni Siparis !
56 dakika once 2 Aylık Kayıt siparisi geldi.
Yeni Siparis !
10 dakika once 2 Aylık Kayıt siparisi geldi.
Yeni Siparis !
17 dakika once 2 Aylık Kayıt siparisi geldi.
Yeni Siparis !
52 dakika once 12 Aylık Kayıt siparisi geldi.
Yeni Siparis !
35 dakika once 12 Aylık Kayıt siparisi geldi.
Yeni Siparis !
45 dakika once 4 Aylık Kayıt siparisi geldi.