Geçici Kayıt

Geçici Kayıt Uzatma

Başlık

Geçici Kayıt Uzatma

Yurt dışından parayla satın alınan ya da size hediye olarak gelebilen telefonu Türkiye içine soktuğunuz andan itibaren kullanabilirsiniz. Bu alanda herhangi bir sınırlama yoktur. Eğer bunu yapabiliyorsunuz sınırsız şekilde cep telefonunu Türkiye sokabilirsiniz. Telefon modeli Fark etmeden yurtdışı merkezli satın alınan cep telefonlarının tamamı Türkiye içerisinde kullanılabilir. Ancak devletin belirlemiş olduğu yasal sınırlamalar doğrultusunda yurt dışından Türkiye'ye giriş yapan telefon girmiş olduğu günden itibaren yalnızca 4 ay süreyle kullanılmaktadır.

4 ayın sonunda geçici kayıt uzatma işlemleri gerçekleştirerek kullanımı devam etmektedir. Bu işlemler 6 aylık ya da 1 yıllık periyotlarla birlikte sürekli olarak devam etmektedir. Özellikle kur farkından dolayı birçok vatandaş yurtdışından telefon getiriyor. iPhone modelleri ya da popüler olan telefon modellerinin bazıları Euro ve dolar bazında Türk lirasına oranla çok daha uygun oluyor. Bu sayede çok da uygun fiyatlarla cep telefonu sahibi olmak mümkün olabiliyor. Geçici kayıt uzatma işlemi sayesinde de yurt dışından satın alınan telefonların ya da yurtdışında ülkeye getirilen telefonların ikinci el ya da sıfır hiçbir şekilde fark etmeksizin ülkeye giriş yaptığı andan itibaren 4 ay kullanım sınırı vardır.

2022 IMEI Kayıt Ücretleri Ne Kadar Oldu?

Özellikle 2019 yılından sonra IMEI kayıt ücreti ciddi bir şekilde artış yaptığını görüyoruz. Yurtdışından gelen telefon ve diğer cihaz sayısının ciddi oranda artması devleti bu alanda harekete geçirdi. Günümüzde yurt dışından sokulan cihazların 4 ay boyunca kullanım süresinin olduğunu söyledik. Bu 4 ayın sonunda telefonu aktif olarak kullanmaya devam edebilmek için 2732 TL'lik bir ücret ödemek zorundasınız.

IMEI kayıt ücreti olarak bu rakamın son derece yüksek olduğunu belirtmekte yarar var. Özellikle daha uygun fiyatlarla cep telefonunuzun kullanım süresini uzatmak mümkün olabiliyor. Sitemiz üzerinden yapacağınız 6 aylık ya da 1 yıllık uzatmalarla birlikte 6 ay için 200 TL bir yıl içinde 400 TL ücret ödemek söz konusu olacaktır. Bu sayede telefonda GSM özelliklerini kullanabilirsiniz. Geçici kayıt uzatma ile sınırsız şekilde kullanma hakkına sahip olacaksınız. Eğer telefonunuzu herhangi bir yenileme işlemi gerçekleştirmeseniz kapanması takdirde SIM kart işlemlerini hiç bir tanesini yapamayacağınızı belirtmek gerekir. Bu nedenle cep telefonlarını kullanabilmek için model marka fark etmeksizin IMEI uzatma işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekir.

Yurt Dışından Aldığım Telefon Kapandı Açtırabilir Miyim?

Yurtdışından alınan telefon IMEI kaydı uzatılmadığı için belirli süre sonra kapanır. Öyle kenarda duran bir cep telefonunu tekrardan kullanmak mümkün mü sorusuna yanıtlar verelim.  Telefonun çalışmasında herhangi bir sorun yoksa ve IMEI kaydı uzatılmadığı için kapanması söz konusu olmuşsa yeniden açma işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Bu işlemler yıllık olarak marka model fark etmeksizin 400 TL gibi bir ücrette gerçekleştirilmektedir. Özellikle devletin almış olduğu 2700 liralık rakamları çok yüksek olduğunu ve bu nedenle de vatandaşların alternatif yollar aradığını söyleyebiliriz. İsterseniz sitemiz aracılığıyla 1 yıllık tüm model ve marka telefonlarınızın IMEI kayıt işlemlerini gerçekleştirebiliriz. Bunun için yapmanız gereken sadece telefonda yer alan IMEI bize bildirmek ve sonrasında beklemek olacaktır. Maksimum 48 saat gibi sürelerde telefonunuzun kullarımın tekrardan aktif odalı olabileceğini ve sim işlemlerin yapılabileceğini belirtelim. Bu işlem için cep telefonuna gerek yoktur. Dilediğiniz zaman online olarak hizmet alabilir ve farklı şehirlerde olsanız bile telefonunuzu kullanmaya devam edebilirsiniz.

Yeni Siparis !
21 dakika once 6 Aylık Kayıt siparisi geldi.
Yeni Siparis !
25 dakika once 2 Aylık Kayıt siparisi geldi.
Yeni Siparis !
32 dakika once 2 Aylık Kayıt siparisi geldi.
Yeni Siparis !
50 dakika once 12 Aylık Kayıt siparisi geldi.
Yeni Siparis !
26 dakika once 2 Aylık Kayıt siparisi geldi.
Yeni Siparis !
33 dakika once 2 Aylık Kayıt siparisi geldi.
Yeni Siparis !
34 dakika once 2 Aylık Kayıt siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once 12 Aylık Kayıt siparisi geldi.
Yeni Siparis !
23 dakika once 12 Aylık Kayıt siparisi geldi.
Yeni Siparis !
42 dakika once 4 Aylık Kayıt siparisi geldi.